Loading..
For shipping to United States, please visit our Lisca English store.
15.08.2017

Úplněk

Svůdné výšivky, průsvitná síťovaná látka a troufalá kombinace širokých gumiček. Moon, Lady Moon. Už svou podstatou. Vyrážíme totiž s Ivanou na večeři. Zvolila elegantní šaty něžně objímající její křivky, které jsou díky mně diskrétně zdůrazněné. Vypadá jako skutečná dáma.

V centru máme sraz s jejím doprovodem, který při pohledu na ni jen těžko skrývá své nadšení, a společně se vypravíme do nejbližší restaurace. Příjemně si povídají a už během večeře je podle nevinných pohledů a řady lichotek jasné, že náklonnost je vzájemná. Navzdory zrychlenému tepu se ale oba chovají velmi zdrženlivě.

Nudím se. Zahledím se z okna. Krásný letní večer. Město kolem mne plyne svým vlastním tempem. Je tak krásné na chvilku zapomenout na svět kolem sebe a jen a pouze existovat. Přestože to je v pracovní době. To ale nevadí. S vyztuženými košíčky a měkkými bezešvými ramínky svou práci stíhám levou zadní. Takže u toho klidně můžu myslet na něco jiného. A zrovna když se mi myšlenky zatoulají úplně mimo realitu, probere mě ze sladkého snění…

LADY MOON

…voda. Ledově studená voda.

Překvapeně se otočím zpátky ke stolu. Stojí u něj slečna rudá vzteky, která Ivanina společníka zlila od hlavy až k patě džbánem studené vody, ve kterém se až donedávna chladila lahev sektu, a svůj čin doprovodila šťavnatým komentářem. To je šok. Co se to tu děje? Kolem mě jsou jen stejně nechápavé obličeje.

Pár se šokovaně otočí na rozčílenou neznámou slečnu, načež ta sebou trhne, ustoupí o krok dozadu a začne se překotně omlouvat. Spletla se. Omlouvá se, vážně ji to strašně mrzí. V návalu vzteku si Ivanina společníka spletla s někým jiným.

Po řadě nejasných omluv následuje chvíle ticha.

Dvojice na sebe udiveně pohlédne, na chvilku se zastaví a zničehonic oba vypuknou smíchy. Nový den, nový příběh.