Loading..
For shipping to United States, please visit our Lisca English store.
28.10.2019

Rozhovor s módní návrhářkou Suzanou Gorišek

Rozhovor s módní návrhářkou Suzanou Gorišek
Zajímá vás, jak vznikají kolekce módního prádla? Kdo jsou ti lidé, kteří vytvářejí naše nejintimnější kousky oblečení? To nám prozradila návrhářka Suzana Gorišek, která navrhuje kolekci Lisca Selection. Povídali jsme si spolu o inspiraci, designu, trendech a výběru prádla.


1. Jak jste se stala návrhářkou módního prádla?

To, že jsem se ocitla zrovna ve firmě, která vyrábí spodní prádlo, byla vlastně úplná náhoda. V době, kdy jsem zrovna začala hledat práci, jsem se dozvěděla, že v Lisca shánějí návrháře. Kontaktovala jsem je, šla na pohovor a práci získala. S radostí ji vykonávám dodnes, a stále je to pro mne výzva.


2. Co vás při navrhování kolekce inspiruje?

Prvotní a důležitou inspirací jsou samozřejmě veletrhy, které navštěvujeme, kde se seznámíme s trendy pro materiály, barvy, střihy. Stejně tak je důležitá i odborná literatura - tzv. trend booky a specializované webové stránky, které určují hlavní módní trendy nadcházejících sezón. Na základě toho se snažím najít materiály, které jsou cenově a vizuálně vhodné pro řadu Selection. Pak je vlastně inspirací i samotný materiál, který si vybereš, který leží před tebou.... A na něm záleží, jak velkou kreativitu ti umožní. Následují menší doplňky, které mám k dispozici (ozdobné gumičky, pásky, ozdoby, krystalky, …). Právě střih a tyto drobné detaily dotvářejí daný model, který musí skvěle padnout, krásně vypadat a nestát majlant. Občas se však zajímavé nápady zrodí už při pohledu na různé věci, které nás obklopují.


3. Pro jaké ženy je řada Selection určena?

Řada Selection je určena ženám, které chtějí od spodního prádla něco víc, respektive nejvíc. Chtějí si nošení prádla užívat, cítit se troufale, svůdně a sebevědomě, a líbit se sobě i druhým.


4. Který model z letošní kolekce máte nejraději a proč?

Mou nejoblíbenější kolekcí z letošní řady je Luxury dream. Těžko bych vybrala jen jeden model. Myslím však, že ozdobná úzká výšivka v kombinaci s příjemným mikrovláknem a sofistikovaným tylem v tělové barvě, který se na kůži opticky ztratí a vytvoří tak efekt připomínající tetování, je přesně tím, po čem touží žena, která nosí Selection.

Kreatorka Suzana Gorišek

5. Jaká je vaše oblíbená barva prádla? Jaké prádlo máte sama nejraději?

Odjakživa se mi líbí černé prádlo, ať už hladké a jednoduché nebo krajkové či vyšívané. Černé prádlo vypadá vždy krásně a svůdně. Sama ho ráda nosím. Přestože není vidět, je to pro můj dobrý pocit, protože mně je v něm dobře. V létě pod světlé a průsvitné oblečení volím neutrální tóny, většinou čisté a jednoduché linie, občas ale i ozdobnější - to samozřejmě závisí na příležitosti a svrchním oblečení, které mám zrovna na sobě.


6. Domníváte se, že model, barva či materiál prádla vypovídají o charakteru ženy, která ho nosí?

Myslím, že to naprosto platí. Samozřejmě se liší prádlo v šatníku třeba u sportovního typu žen, které mají rády hlavně pohodlí, jednoduše střižené prádlo v neutrálních nebo i pestrých barvách a z přírodních materiálů od romantické, něžné ženy, která upřednostňuje něžnější barvy a potisky, lehkou krajku a výšivku, či od troufalé, sebevědomé dámy, která chce vzbudit pozornost v atraktivních modelech, pomocí barev a odpovídajících materiálů.


7. Jaké jsou hlavní trendy letošní sezóny? Máte pocit, že se ženy řídí trendy - nebo raději volí prádlo, které jim sluší?

Móda a trendy se neustále mění, a po určité době se opět vrací. Samozřejmě vás módní barvy, střihy a vzory přitáhnou, a nejedna z vás bude chtít mít v šatníku i nějaký ten módní kousek, ale zrovna prádlo je jedinou součástí šatníku, která by nám měla dokonale sednout. Není však pravidlem, že co je módní, padne každému. Ani každá barva se nehodí ke každému tónu kůže. Například jsou čím dál módnější lehké podprsenky bez výztuže, návrat slaví i kalhotky s vysokým nohavičkovým výkrojem, což nejspíše nebude vyhovovat každému. Proto si myslím, že každou ženu sice přilákají trendy kousky, ale s ohledem na svou postavu si pak stejně vybere vhodný kousek v kolekci, která jí nejvíce vyhovuje. Proto je i pro nás důležité, aby byly kolekce sestaveny tak, aby se v každé velmi módní kolekci “našly” zákaznice s různými přáními a potřebami.


 
8. Přemýšlíte už o dalších kolekcích? Jak budou vypadat?


Přestože ještě pilujeme detaily v aktuální kolekci, už mi to v hlavě šrotuje a hledám další nové nápady. Vždy, když se zrodí jakákoli myšlenka, detail, tak si to uložím nebo napíšu. Samozřejmě to na konci hodně závisí na tom, jaké materiály a doplňky najdeme a budeme mít pro nadcházející kolekci k dispozici. Každopádně si však musí styl řady Lisca Selection zachovat svou osobitost.