Loading..
For shipping to United States, please visit our Lisca English store.
27.08.2020

Všechno, co musíte vědět, pro zvolení správné velikosti punčocháčů

Všechno, co musíte vědět, pro zvolení správné velikosti punčocháčů
Punčocháče jsou bezpochyby kouskem, který udělá dobrý dojem. Když se rozhodujete, které koupit, berte v potaz následující faktory:
• kvalitu punčocháčů,
• váš styl,
• správnou velikost.

Při nákupu punčocháčů je nejdůležitější velikost!

Opakujeme: NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE VELIKOST.

Nejen, že nošení příliš malých punčocháčů znamená, že je velmi pravděpodobně někde roztrhnete, budete se hned po odchodu z domova cítit dost nepříjemně. Celodenní nepříjemný pocit začne být rychle znát i na vaší náladě.

Punčocháče jsou k dispozici ve velikosti S, M, L, XL a XXL, velikost se určuje v závislosti na vaší výšce a hmotnosti. Pokud někde narazíte na punčocháče, které razí heslo “jedna velikost vyhovuje všem”, postupujte nadmíru obezřetně a skutečně se ujistěte, že vám opravdu sednou.

Jste tedy připravena cítit se v punčocháčích pohodlně?

Níže si přečtěte vše, co musíte vědět, abyste si vybrala tu správnou velikost punčocháčů.
VELIKOSTI SE LIŠÍ

Velikost punčocháčů neodpovídá velikosti, ve které si kupujete například džíny. Velikosti se liší i napříč jednotlivými prodejci punčocháčů.

Různé punčocháče jsou vyrobeny různými způsoby, z různé příze a různých materiálů. Proto před každým nákupem VŽDY zkontrolujte tabulku velikostí. Tabulka velikostí je založena na výšce a hmotnosti a obvykle ji najdete na zadní straně balení.

Pokud chcete určit velikost punčocháčů, najděte v tabulce svou výšku v centimetrech (cm) a hmotnost v kilogramech (kg). Zjistěte, kde se výška a hmotnost protínají a takto stanovíte svou velikost.

Nelekejte se, pokud je konečná velikost větší než obvykle - je to naprosto normální.


Punčocháče - tabulka velikostiVĚTŠÍ JSOU LEPŠÍ

Pokud při počítání velikosti zjistíte, že jste přesně uprostřed mezi velikostmi nebo na vrchní hranici rozmezí velikostí, tak vždy zvolte VĚTŠÍ velikost. Vzhledem k přiléhavému střihu punčocháčů je lepší, když jsou spíše větší, než menší.
DOJEM MŮŽE KLAMAT

Punčocháče mohou mít různé tvary a být vyrobeny z různých materiálů, proto se nenechte zmást jejich vzhledem. Když je vyndáte z obalu, zdají se občas příliš malé či naopak až moc velké, ale dojem občas může klamat. Punčocháče nejsou výrobky, které je možné změřit či je porovnávat s jinými, jelikož se roztahují a tvarují podle vaší postavy. Pokud jste se důsledně řídila tabulkou, pak máte v rukou nejspíše tu správnou velikost.
VĚTŠÍ VELIKOST PUNČOCHÁČŮ JE JINÁ

Ženy s oblejšími tvary a ty, které nosí větší velikosti, potřebují větší oporu než ty s menšími velikostmi. Kupte si proto punčocháče, které jsou k dispozici ve větších velikostech. Mají často dodatečnou vložku a zesílené švy, takže poskytují dobré padnutí.

Symbol pro větší velikosti najdete na zadní straně obalu.