Loading..
For shipping to United States, please visit our Lisca English store.
27.08.2020

Rychlý průvodce pro výběr správné tloušťky punčoch

Rychlý průvodce pro výběr správné tloušťky punčoch
Všichni víme, že punčocháče jsou skvělým řešením, které vám pomůže k tomu, abyste v chladném počasí zůstala módní a zároveň vám bylo teplo. Existují však tisíce různých punčoch, v jejichž nabídce se rychle ztratíte. Jak tedy vybrat ty správné punčocháče?

Pokud se při nákupu cítíte ztracená a zmatená, tak vás nejspíš velmi potěší, když vám řekneme, že existuje systém, s jehož pomocí rychle najdete to, co potřebujete.

Ten systém se jmenuje DENIER.

Pokud se budete v systému Denier orientovat, tak snadno vyberete dokonalé punčocháče pro každý den v roce.
Co je to DENIER?

Denier je měrná jednotka, která popisuje průsvitnost, sílu, tloušťku a hřejivost vašich punčocháčů. Často se zkracuje písmeny DEN.

Čím vyšší je DEN vašich punčocháčů, tím budou tlustší a méně průsvitné.

Naopak, čím je DEN punčocháčů nižší, tím budou tenčí a neviditelnější. Tak jednoduché to je.DEN s vyšší hodnotou

Tlustší punčocháče s vyšším DEN budou více neprůsvitné a teplejší. Na příklad: pokud byste zvolila DEN 40, získáte teplé punčocháče, které jsou jako dělané do chladnějšího počasí. Punčocháče s vyšší hodnotou DEN jsou také silnější a trvanlivější, chrání před mrazem a budou vás hýčkat svým pohodlím.

Pro ledové prosincové a lednové dny volte punčocháče s co nejvyšší hodnotou DEN.
DEN s nižší hodnotou

Punčocháče s nižším DEN jsou tenké a průsvitnější. Jsou jako dělané pro jarní a letní měsíce a také na začátek podzimu. Tyto punčocháče budete chtít nosit od dubna do listopadu na každodenní aktivity; pro sexy večerní outfit budou nadevše vhodné po celý rok. Punčocháče s nižším DEN vyžadují více opatrnosti a pravidelnou péči kvůli nižší hustotě příze. S menší hustotou totiž získáme průsvitný vzhled a tloušťku vhodnou pro teplejší dny.
Doporučujeme:

< 30 DEN: průsvitné, lehké punčocháče pro teplejší dny
30 – 40 DEN: poloprůsvitné punčocháče pro přechodové dny
> 40 DEN: silnější, neprůsvitné punčocháče pro chladnější dny

TIP 1: Pokud chcete nosit punčocháče a přitom zanechat dojem, jako že je nenosíte a že máte nahé nohy, zvolte průsvitné, neviditelné punčocháče v tělové barvě.

TIP 2:
Punčocháče s nižším DEN můžete používat v průběhu celého roku pro doplnění svého večerního outfitu.