Loading..
For shipping to United States, please visit our Lisca English store.
31.07.2020

WOW, MÁŠ MOJE PLAVKY od Maji Nedič

WOW, MÁŠ MOJE PLAVKY od Maji Nedič
Zajímá vás, jak vznikají kolekce módního prádla? Kdo jsou lidé, kteří vytvářejí ty nejintimnější kousky oblečení? S některými tajemstvími se nám svěřila návrhářka Maja Nedič, která vytváří kolekci Lisca Cheek. Povídali jsme si spolu o jejích začátcích, nápadech, pochvalách a výtvorech.1. Chtěla jste být odjakživa módní návrhářkou prádla? 

Touha, že bych sama navrhovala spodní prádlo, se zrodila během studia na vysoké škole. Chtěla jsem poznat i tento obor módního návrhářství, protože na fakultě jsme navrhovali pouze šaty. Ideální příležitost pro realizaci mého přání se naskytla při psaní diplomové práce, kdy jsem poprvé spolupracovala s Lisca. Konečně jsem mohla dát průchod svým nápadům a vytvořit něco nového - byla to tehdy má první mini kolekce spodního prádla. Kolekce byla inspirována architekturou, pohrávala jsem si se zajímavými tvary a průsvitností.2. Kde se při navrhování zrodí nejlepší nápady?

Nápady přicházejí neustále, většinou když najdu materiál, který se mi líbí a který bych ráda použila v kolekci. Nové nápady také často dostávám při kresbě návrhů, když promýšlím detaily a jejich umístění - snažím se o to, aby bylo spodní prádlo co nejzajímavější a nejmódnější. Při tvoření mi ohromně pomáhají i trendy, které jsou prezentovány na veletrzích, v módních “trend-boocích” a na specializovaných webech.

VNápad často přijde i v momentě, kdy se musím sama obléct na nějakou speciální akci. A v mém šatníku samozřejmě jako na potvoru chybí přesně taková podprsenka, jakou bych v tu chvíli potřebovala. Pravděpodobně se mnou teď bude souhlasit nejedna žena. Tyto nápady a módní řešení pak aplikuji do svých návrhů.3. Který model se vám líbí nejvíce a proč?

Nejlepší jsou podprsenky s výztuží! Jsou velice měkké, vypadají módně a působí neskutečně žensky.4. Která je vaše nejoblíbenější barva prádla? Jaké prádlo máte sama nejraději?

Nesmrtelná černá, na jakémkoli materiálu a tvaru (smích).


Kreatorka Maja Nedič


5. Co vám při navrhování prádla, v počátcích tvoření nebo když v rukou držíte hotový výrobek, dělá největší radost?


Nejvíc se určitě vždy těším na začátek každého tvoření, kdy hledám inspiraci a kombinace materiálů pro novou sezónu. Velkou výzvou je vždy najít něco nového a svěžího. Největší radost mám ve chvíli, kdy vidím výrobek poprvé na ženě, která si ho oblékla, protože teprve tehdy doopravdy ožije a získá svou skutečnou podobu.6. Nejkrásnější pochvala, kterou jste kdy slyšela, a která vám utkvěla v hlavě?

Nejlepší pochvalou pro mě je, když v létě vidím ženy, které nosí mé plavky. Když jdu kolem nich, často si pomyslím “Kdyby jen věděly, kdo je navrhl, že je teď mohou nosit. Kdyby jen věděly, jak je celý ten proces komplikovaný, než si je s úsměvem natáhnou.” Ano, když vidím ženy, které nosí můj design, cítím se skvěle! Všeobecně se hezky poslouchá, že se modely ženám líbí a že jsou s nimi zákaznice spokojené.7. Na co kladete při navrhování prádla největší důraz? Je to vzhled, pohodlí, nebo třeba něco jiného?

Kladu důraz na vzhled modelu; jak bude model vypadat oblečený, co bych na ženském těle chtěla vyzdvihnout a co ne… Ale dávám pozor na to, aby tím netrpěly pohodlí a funkčnost, protože právě to je u spodního prádla nejdůležitější. V prádle trávíme většinu dne, a proto musí být příjemné a pohodlné, musí prostě padnout jako ulité.8. Napovíte nám, čím nás překvapíte v budoucnu?

Mnoha pěknými kolekcemi a novými zajímavými modely, které musíte povinně vyzkoušet ! :) (tajemný úsměv)