Loading..
For shipping to United States, please visit our Lisca English store.
18.05.2021

ACHJO, ZASE TY VYZÁBLINY

V módním průmyslu je těžké vyhnout se komentářům typu: Propagujete jen samé vyzábliny nebo Proč nezveřejňujete více fotek obyčejných žen. Svět módy má už odjakživa stanovené standardní míry modelek, které se používají po celém světě, ale mnoho lidí o tom vůbec neví.

Proč vlastně vídáme oblečení častěji na štíhlých modelkách, se dozvíte níže.

 

 


1. Na počátku byla velikost 38

Už během studií se budoucí módní návrháři setkávají s číslem 38. Jde o standardní základní velikost, kterou začínají stříhat a navrhovat jako první. Další zbývající větší či menší čísla (36, 40, 42, ...) se přizpůsobují podle prvního střihu, který byl vytvořen ve velikosti 38. U podprsenek je tak standardní základní velikostí v módním průmyslu 75B, u kalhotek pak 38 (75B jde dohromady s velikostí 38). 


2.Připravování kolekce trvá déle než rok

Kolekce na nadcházející rok bývá kontrolována a schvalována minimálně rok dopředu. Organizuje se přehlídka na modelkách, které na sobě mají základní módní kousky – prototypy, které jsou ušité ve velikostech 75B a 38. Když jsou výrobky odsouhlasené, začne testování. Pokud je vše v pořádku, je možné pak základní velikost zmenšit či zvětšit a pokračovat v testování.

Pro jednu kolekci (jaro/léto nebo podzim/zima) je nutné vytvořit ohromnou spoustu výrobků v různých velikostech. Každá kolekce zahrnuje několik řad, každá řada má několik sérií, každá série několik výrobků a každý výrobek může mít několik barev. Mluvíme tu o prádle, oblečení na spaní, plavkách, ... Pro ženy, muže i naše nejmenší. Dokážete si představit, o jakém množství se tu bavíme?

Příklad – pro letošní kolekci jaro/léto 2021 bylo vytvořeno přibližně 3500 různých velikostí.  


3. Ne každý produkt může být vždy k dispozici ve všech velikostech

Jednotlivé střihy a materiály nevykazují stejné vlastnosti ani nevytvářejí stejný vzhled. Krajky a gumičky se v některých případech moc neroztahují a detaily u některých střihů, které ve velikosti 75B a 38 vypadají nádherně, ve větších velikostech dostatečně nevyniknou. Je těžší dosáhnout i elegantní průsvitnosti. Aby podprsenky a kalhotky ženám opravdu sedly, zůstávají v nabídce do optimální velikosti, která ještě dokáže zajistit pohodlí a pěkný vzhled.

 


4. Výběr modelek

Teď už víte, že první výrobky jsou vždy ušity ve velikostech 75B a 38. Prvního fotografování se tudíž účastní modelky s těmito mírami. Vybrané ženy nejsou příliš hubené, ale mají jisté křivky a plný dekolt – aby na nich prádlo dobře vypadalo.

Už také víte, že jsou nejprve vyrobeny vzorkové prototypy, které se fotí na modelkách. Skutečná kolekce při prvním focení vlastně ještě vůbec neexistuje. Určité modely jsou navzdory tomu ušity přednostně ve větších velikostech a nafoceny předem.

Věděli jste, že?

• Naše modelky jsou docela vysoké, a proto vypadají štíhleji. Stejné výrobky budou na ženě vysoké 165 cm vypadat úplně jinak.
• Modelky fotící prádlo patří mezi ty „plnější“. Klasická modelka předvádějící oblečení často nemá ani prsa velikosti A.

 


 

Pokud s námi chcete spolupracovat a ukázat nám, jak skvěle vypadáte v našem prádle, budeme moc rádi, když se nám ve zkratce představíte a pošlete nám pár svých fotografií na [email protected].