Loading..
For shipping to United States, please visit our Lisca English store.
01.10.2018

Novoroční předsevzetí ve sportovním stylu!

Patříte i vy do té skupiny žen, které se na nový rok rozhodly, že úplně změní svůj život a udělají něco pro své zdraví? Super, skvělé rozhodnutí. Součástí zdravého životního stylu je především pohyb. Bez ohledu na to, pro který sport jste se rozhodla, je důležité, abyste dávala pozor na správné držení těla a dobrý pocit během pohybu. O oporu prsou a prodyšnost se postará kolekce Miss Sporty Cheek by Lisca. Její nabídka zahrnuje sportovní podprsenku, kalhotky, legíny a tričko. O vybavení je postaráno, teď už potřebujete jen dva důležité faktory – začít a vydržet :)

O výdrži se sice snadno mluví, ale když se objeví pokušení a my bychom s tím nejraději sekly, pak naše výdrž prochází těžkou zkouškou. Zjistili jsme, jakými těžkými okamžiky prochází Ana Bucik, a co nám radí pro větší úspěch.
Ana
1. Hodně žen si pokaždé na nový rok vytyčí cíl, který souvisí se zdravějším způsobem života. Nejčastěji je to rozhodnutí, že bude naše každodenní rutina kromě zdravého stravování zahrnovat ještě více pohybu. Ano, co bys poradila ženám, které do nového roku vstoupily s velkým elánem a chutí sportovat?

Gratuluji k prvnímu kroku! Pro mě je sport součástí každodenní rutiny, ale vím, že každý začátek je těžký. Každý den je sice tím správným dnem pro nová rozhodnutí a začátky, jelikož je však nový rok v tomto ohledu ještě výjimečnější, je nejvhodnější pro rozhoupání se k tomu, abychom udělali něco pro sebe :). Takže pokud máte dostatek vůle a elánu, máte už polovinu cesty za sebou. Každá z vás má určitě důvody k tomu, proč se rozhodla začít se sportem, a cíle, kterých by ráda dosáhla. Vzpomeňte si na to ve chvílích, až vám bude těžko. Svůj hlavní motiv si můžete někam zapsat a přečíst si ho pokaždé, kdy se budete snažit ubránit nějakému sladkému dortíku


2. Co pomáhá tobě ve chvílích, kdy bys nejraději zůstala doma v posteli a lenošila, ale víš, že tě čeká náročný trénink?

Občas je opravdu těžké vstát z postele a vydat se na trénink. Většinou si trochu zaskuhrám, pak se ale zhluboka nadechnu a řeknu si: „Tak do toho, Ano!“ Sama sobě připomenu, proč dělám to, co dělám, a hlavně si připomenu, že to dělám ráda. Občas pomůže i povzbuzení od ostatních závodnic a trenérů, ale na to se nemůžu vždy spoléhat. Vůli a vytrvalost je důležité najít v sobě, vždyť to přece děláme pro sebe. Ten první krok bývá těžký, ale potom je to čím dál snadnější, a nakonec si sám rád, že ses vykopal z postele.

Ana2

3. Mluví se o tom lehko, je však těžké skutečně začít. Co bys poradila své nejlepší kamarádce, která ne a ne najít tu správnou motivaci k tomu prvnímu kroku?

Hmmm….To je těžké. Myslím, že je skvělé, pokud se s kamarádkou do toho novoročního předsevzetí pustíte společně. Každý den to může být jedna, která tu druhou povzbudí, aby se rozhýbala. Každý člověk je jiný a každý potřebuje jinou motivaci. Pro mě je největší motivací cíl, který mám před sebou, a kterého chci dosáhnout. Nemusí to být zrovna cílová čára, ale občas pouze cíl, který si vytyčím pro ten daný den nebo trénink. Pokaždé si vytyčím nový cíl, který je zároveň i náročnější než ten předchozí. Tyto malé cíle tě pak přivedou až ke kýženému výsledku.4. Co je pro tebe u spodního prádla během tréninků nejdůležitější?

Na prvním místě je pohodlí. Nemůžu trénovat na špatných lyžích nebo v lyžácích, které mě tlačí, a stejně tak nemůžu být v prádle, které mi nevyhovuje. Musí mi poskytovat oporu, dobře padnout a snášet menší i větší nápor. Dodatečný bonus je, pokud i pěkně vypadá :).

Ana3
5. Profesionální sportovkyně, jako jsi ty, je pravděpodobně zvyklá na vzestupy i pády. Většina žen, pokud ihned nedosáhnou cíle, rychle ztrácí nadšení a těžko vytrvá. Jaká je tvoje rada nebo recept na vytrvalost?

Cesta a výsledky bohužel nejdou jenom vzhůru. Takový je sport a takový je život. Je důležité, abychom se z každé porážky naučili něco nového. Často je po pádu těžké sebrat síly pro opětovný start, ale je to ta část cesty, kde nabereme nové zkušenosti a poučíme se z toho, abychom později byli ještě silnější. Je třeba myslet na to, že žádného cíle nedosáhneme přes noc, proto musíme vytrvat i ve chvílích, kdy je to nejtěžší. Pokud ze sebe vydáš maximum, budeš na konci určitě spokojený a šťastný.


6. A nakonec, svěřila bys nám jedno z tvých novoročních předsevzetí? :)

Já jich moc nemám. A mé největší přání asi nebude žádným tajemstvím :).
Rok 2018 si chci co nejvíce užít a radovat se ze všech krásných chvilek, které mne čekají. Jak na sněhu, tak i všude jinde. To bude asi mé novoroční předsevzetí :).