Loading..
For shipping to United States, please visit our Lisca English store.

Ošetřování spodního prádla a plavky

Každá žena může mít ze svého dobře padnoucího spodního prádla radost jen tak dlouho, jak dlouho je její prádlo pěkné. Pro zachování tvaru, barev, pružnosti a dalších vlastností prádla by měla přesně dodržovat doporučené postupy ošetřování. Na všitých etiketách každého výrobku jsou uvedeny symboly pro jeho údržbu., které bohužel mnohé ženy přehlíží , nebo na ně neberou při praní ohled. Řiďte se symboly ošetřování.Nadevšechny údaje všité na etiketách, platí základní pravidlo, že spodní prádlo by se mělo prát  ručně. Současný žívotní styl a nedostatek času nutí zákaznice prát své spodní prádlo v pračce. Abychom zachovali déle pěkný vzhled spodního prádla, je vhodné používat  sáček na praní , který  ochrání  tvar a vzhled prádla. 

Je důležité nemačkat, neždímat a jinak nekroutit  vyztužené podprsenky , protože to může způsobit deformaci košíčků.
Dále je důležité, aby nebyla pračka příliš plná – váha ostatního  prádla by mohla podprsenku zdeformovat. Když ji vyndáte z pračky měly byste ji před sušením vytvarovat.

Máte obavy , aby se vaše prádlo neobarvilo?
Tomu můžete lehce předejít, když  budete  prát bílé a  světlé prádlo samostatně, odděleně od prádla  barevného. Výrobky tmavších barev  mohou obsahovat více barviva a je proto  vhodné je nejprve vyprat ručně a tak odstranit možné  přebytečné barvivo.


Obecně je správné prát bílé spodní prádlo v universálním pracím prostředku, zatímco barevné kusy by se měly prát šetrným pracím prostředkem  pro jemné prádlo. Nepoužíváme aviváže ani jiné změkčovací prostředky,jelikož snižují pevnost vláken a časem způsobí, že se prádlo povolí,vytahá. Současně  aviváže  vyplní úzké póry mezi vlákny a znemožní  úpletu odvádět vlhkost tak jako na začátku.


Žádné spodní prádlo nepereme při vysoké  teplotě  (90 °C)! Současné  materiály a prací prostředky  zaručují dokonalé vyprání i při nižších  teplotách.

Po vyprání prádlo zavěsíme a nesušíme na přímém slunci. 
Vystavení prádla  intenzivním slunečním paprskům  může způsobit  jeho zažloutnutí. Právě tak je mnohem šetrnější  a vhodnější sušit  prádlo volně  na vzduchu, než v sušičce. Většinu modelů není nezbytné, ani se nedoporučuje, po usušení zěhlit.
Při ošetřování  prádla  nám pomáhají symboly údržby, uvedené na všitých etiketách.Symboly  ošetřování  ověřite  zde.

Ošetřování Plavky


Opalovací krémy, mořská nebo chlorovaná voda v bazénech - to vše může poškodit vaše plavky. Toto nebezpečí poškození se zvyšuje ještě více ve spojení s působením slunce a horka. Především pruženky a elastomery v materiálu jsou tím nejvíce ohroženy. Proto věnujte pozornost následujícím doporučení, která pomohou prodloužit životnost vašich plavek.


1. Perte v ruce. Na konci sezóny doporučujeme vyprat v pračce na 30 °C s použitím jemného pracího přípravku a důkladně vymáchat, aby se z plavek odstranily zbytky krémů, olejů a mořské a chlorované vody, které ničí jemná elastomerická vlákna a mohou způsobit jejich rozklad.

2. Plavky neukládejte dokud nejsou zcela suché.

3. Plavky skladujte na vzdušném místě,nikdy ne v plastovém sáčku.

4. Pevné a vyztužené košíčky perte tak, aby jste je nezmačkali. Po uschnutí vložte košíčky jeden do druhého, tak zůstane zachován jejich původní tvar.

5. Zářivé barvy obvykle ztrácejí vlivem slunečních paprsků na intenzitě.

6. Zlaté a lesklé potisky mohou po čase ztratit svůj původní lesk. Perte jemně ve větším množství vody.

7. Mastnoty (olej, krém na opalování, pot) poškozují elastomer, proto věnujte náležitou pozornost pokynům na ošetřování.