Loading..
For shipping to United States, please visit our Lisca English store.

Nejčastější dotazy

Jak optimálně zpevnit svou postavu ?

Koupě plavek se doporučuje tehdy, když je v obchodech široká nabídka, nicméně nejdůležitějším vždy zůstává střih. Plavky by vám měly dobře padnout a navíc ještě vylepšit vaši postavu.

Mám větší poprsí … měla byste vybrat správnou velikost podprsenkových košíčků, dobře je vytvarovat podle svého těla. Pro tyto případy byste měla mít model s přidanou lycrovou bází v košíčcích, které zvyšují jejich pevnost. Volba tmavší barvy a menších vzorů opticky zmenší velikost vašeho poprsí.

Mám menší poprsí … může být dodatečně zvýrazněno správnou volnou modelu (podprsenka push-up, gelová podprsenka, vytvarovaná vyztužená podprsenka) a czlným barevným potiskem. Blýskavé aplikace, nařasení a další prvky zdůrazní oblast poprsí.

Mám czlnější stehna … střih nohaviček plavek by měl být umístěn přesně na hranici nohy, aby stehna vypadala lépe Mám širší boky … boky mohou být zúženy výběrem modelu, který má tmavší barvu v oblasti boků a přesměrovat tak pohled na poprsí

Mám úzké boky … mohou být zvýrazněny výběrem sytějších barev ve výšce boků. Mám široký pas… oblast pasu může být zúžena obrubami, které zvětší linii těla a plavek, které kombinují tmavší a kontrastní barvy po stranách.

Jaký význam hrají barvy při nákupu plavek?

Je důležité zvážit barvu plavek před nákupem. Je dobré vědět, že sytější barvy jsou na slunci a v bazénu méně nápadné než v obchodě. Při výběru barvy můžete uvažovat o sytějším odstínu, přestože byste měla mít stále na paměti povahu a typ pleti (vaše kůže na slunci ztmavne).
Pokud jste tmavší typ, neměla by být volba barvy problém. Naopak světlý typ by měl volit raději intenzivnější barvy než jen pastelové odstíny.

Jak si vybrat správnou velikost plavek?

Know how značky Lisca na poli přiléhavého oblečení se promítá i do plavek. Výběr plavek je každoročně k dostání ve velikostech A až F, se zvláštním přihlédnutím k plavkám s většími košíčky.

Najděte cz své miry v instrukcích. Se získanými rozměry cz můžete vypočítat velikost

Jaké materiály používá Lisca při výrobě plavek?

Obecným požadavkem na materiál plavek je ten, aby plavky neabsorbovaly mnoho vody a aby po koupání rychle oschly. A samozřejmě klíčovým požadavkem je elasticita. Plavky potom perfektně sedí ve vodě i na pláži. Tvar se při oblečení natáhne, ale poté vrátí zpět do původní podoby. Pohodlí a volnost při pohybu je tím pádem zaručena.

Důležitým parametrem plavek je elastometer – pryž nebo elastanová příze, které se vyznačují velkou elasticitou.

Použití podšívky je důležité pro dodržení správné funkčnosti plavek.

Pro přehled nejdůležitějších vláken, používaných v průběhu oděvního procesu při výrobě prádla, plavek, pyžam, tank-topů a halenek klikněte.

Jak udržovat plavky?

Jak opticky zpevnit svou postavu?

Mám malé poprsí … na trhu je mnoho různých podprsenek push-up, které vám mohou pomoci s tímto problémem. Na druhou stranu může vaše poprsí efektivně zvětšit plný a bohatý  žakár a krajkové vzory na košíčcích,  dále krajkové vsadky na spodní části košíčku. V těchto případech je vždy lepší, když jsou krajky zasazeny do neprůhledných materiálů.

Mám široké boky… pro vás je nejlepší něco mezi  krajkami nebo transparentními  detaily na bocích a nohavičkách kalhotek.

Mám úzké boky… doporučujeme volit neprůhledný materiál s nižším pasem nebo s nepatrně delšími nohavičkami, které opticky rozšíří vaši postavu. Netransparentní  materiály jako takové vytvářejí efekt zvětšení u jakékoholi typu prádla.

Mám czlná stehna … použití  transparentních  materiálů zajistí efekt optického zeštíhlení, je však lépe použít vyšší pas nebo funkční (tvarovací) kalhotky, které stáhnou  stehna. Štíhleji  vypadají stehna  v kalhotkách s delšími nohavičkami.

Mám zaoblené břicho … měla byste vybírat mezi těmi modely prádla, které jsou známé svou svůdností. Korzety a kalhotky s vysokými krajkovými aplikacemi po stranách zakryjí vaše bříško. Tyto kalhotky formují postavu a  opticky zeštíhlují. Podobné aplikace mohou noczt dokonce i ženy s plochou postavou. Kompaktnější spodní prádlo je vhodnější pro korekci v oblasti břicha, protože jej stáhne.

Potřebuji spodní prádlo větší velikosti … pro zformování těchto typů je zapotřebí elastických, dostatečně vzorovaných a někdy bohatých krajek, a řasení, které udrží jejich tvar. Aby byl model odvážnější a nápaditý, používají se na páscích korzetů a podprsenek, jejich pružnost a šíře nahrazuje podpůrnou roli košíčků a současně zabraňuje raménkům podprsenky, aby se zařezávala do kůže na ramenou.

Jak vybrat prádlo pro různé příležitosti?

Kolik kusů prádla žena potřebuje, závisí většinou na zvycích, potřebách, přáních a finančních možnostech. A přestože jsou mezi ženami rozdíly, říká se, že každá žena by měla mít minimálně pět kusů základního typu podprsenky a deset kusů základních kalhotek pro každodenní použití. Současně několik korzetů, body či topů. Stále více žen začíná důvěřovat sadě prádla pro zvláštní příležitosti.

Na každý den
K dennímu použití je nejvhodnější prádlo, v němž se žena cítí co nejpohodlněji a je snadné na údržbu (materiály jako bavlna, modal a micra)
Doporučujeme: sadu poprsenka a kalhotky, body, korzet

Pro svůdné okamžiky
Krajkové prádlo a kalhotky z micry v různých barvách podtrhnou více vaši ženskost
Doporučujeme podprsenku push up, podprsenku s gelovými polštářky, kalhotky se šňůrkou a korzet (body).

Pro zvláštní příležitosti
Tento druh prádla je vyráběn z luxusnějších a módnějších materiálů, které doplňují vrchní ošacení, nebo se jím přímo stávají.
Doporučujeme korzet, bustier, torselet, podprsenku s odepínacími raménky.

Tvarovací prádlo
Funkční spodní prádlo, které tvaruje vaši postavu, je vyrobeno z kompaktnějších, elastických a neelastických vláken
Doporučujeme: funkční  podprsenku,korzet, těhotenské kalhotky.

Pro kojící matky
Kojící matky potřebují podprsenky se snadným otevíráním košíčků, které se lehce udržují. Jsou vyrobeny z elastické bavlny a s krajkovým zdobením.
Doporučujeme: funkční podprsenku s jednoduchým otevíráním košíčků.

Pro ženy, které prodělaly chirurgický zákrok
Tento typ podprsenek umožňuje vložení epitézy  a je vyroben z elastického materiálu.
Doporučujeme: funkční podprsenku a model vyrobený na zakázku.

Jak si vybrat správné prádlo s ohledem na vrchní ošacení?

Průhledná/průsvitná halenka: V tomto případě se nosí prádlo, které barevně ladí s halenkou nebo prádlo v tělové barvě.

Šaty s hlubokým výstřihem: Používá se podprsenka s odnímatelnými ramínky, která dobře drží prsa, a vhodná velikost prsních košíčků.

Těsné přiléhavé šaty: Nosí se podprsenka s vhodnou velikostí košíčků, string kalhotky, body nebo panty kalhotky.

Obepnuté džíny: Bikiny kalhotky, string kalhotky, string body nebo kalhotky s nohavičkami

Jaký význam mají při nákupu prádla barvy?

Není tomu tak dávno, kdy se prádlo prodávalo pouze v černé, bílé a tělové barvě. Nicméně nové materiály, nové módní trendy a větší důraz na smysl spodního prádla jako módního prvku vnesly do odvětví spodního prádla více barvy, pestrosti a krásy. Barvy dokonce mění svou intenzitu a každá nová kolekce přináší – spolu s již obligátní černou, bílou a tělovou – řady velmi módních barevných odstínů.

Barva

Charakteristika

Pozitivní efekt

Bílá

Čistá a nevinná

Zdůrazní něžnost a půvab

Černá

Silná a svůdná

Zdůrazní eleganci a krásu

Červená

Oživující a energická

Vzbuzuje a podněcuje vášeň

Modrá

Klidná a snová

Uklidňuje a osvobozuje

Žlutá

Teplá a hravá

Dodává pocit živosti

Zelená

Přizpůsobivá a uklidňující

Zklidňuje, uvolňuje a dodává pocit bezpečí

Fialová

Majestátní a zhýčkaná

Vyzývá a svádí

Oranžová

Radostná a smyslná

Podněcuje touhu

Hnědá

Pevná a vyrovnaná

Chrání a navozuje důvěru

Šedá

Plachá a elegantní

Dodává pocit klidu a přizpůsobivosti

Pastelová

Citlivá a noblesní

Navozuje důvěru a něhu

Jak si vybrat správnou velikost prádla?

Je obzvláště důležité, abyste se při nošení cítila ve svém prádle jako v druhé kůži,  jako by bylo vyrobeno přesně na míru.
Mnoho zákaznic však bohužel není spokojeno se svým prádlem. Zůstávají v podstatě věrny stále stejnému číslu své podprsenky, a to po celý život (ještě obvyklejší to bývá s kalhotkami). A to přesto, že se jejich tělo během života vyvíjí díky mnoha událostem (těhotenství, změna váhy, redukce svalové hmoty, uvolňování spojovacího vaziva).

Viz instrukce o mírách. S naměřenými mírami můžete vypočítat svou velikost a zkontrolovat v tabulce.

Jak je navrhováno prádlo kolekcí Lisca a Cheek by Lisca?

Kolektiv návrhářů sbírá nápady na různých módních veletrzích, v módních časopisech, odborné literatuře, sympoziích, konferencích, výstavách. Poté, co jsou vybrány módní trendy, barvy, vzory, základní a druhotné materiály, vytvoříme spolu s našimi marketingovými experty koncepci kolekce, její rozsah a vybereme nosný slogan pro kolekce Lisca Fashion, Lisca Selection a Cheek by Lisca. Podobný proces probíhá i v programu plavek a nočního prádla, který vzniká vedle programu spodního prádla, zatímco cz tvorba tank.tops a halenek žádá parametry módních trendů pro svrchní ošacení. Až když má návrhář základní informace. může vytvořit celou sérii. Nákresy jsou tvořeny počítačovou grafikou, následuje výběr konečných modelů, které tvoří srdce kolekce. V další fázi dá tvůrce detailní pokyny výrobci a jejich úzká spolupráce pak už představuje polovinu úspěchu. Zhotovitel modelu vytvoří nejprve základní střih coby prototyp. Ten je základem pro první model zhotovený ve vzorkové  krejčovské dílně, který je ozkoušen na modelce a na němž jsou provedeny nezbytné zkoušky a úpravy. Poté jsou provedeny korekce. Když je kolekce kompletní, je prezentována marketingovým odborníkům. Po jejich výběru je pak prádlo odesláno do výrobního procesu.
Navrhování spodního prádla je proto týmová práce, do níž je zapojeno více než 10 osob.

Kjaké materiály používá Lisca při výrobě prádla?

Lisca spolupracuje se špičkovými výrobci zvučných jmen v oblasti pletařského průmyslu, krajkářství a dalších materiálů, používaných pro výrobu prádla, které je v přímém kontaktu s kůží. Zajímavé je např. to, že pro dosažení optimálního střihu podprsenky je u každého modelu použito více než 30 různých materiálů. Všechny materiály jsou předem testovány, aby odpovídaly všem příslušným certifikátům.

Pro přehled nejdůležitějších vláken, používaných v průběhu pletařského a  oděvního procesu při výrobě prádla, plavek, pyžam, tank-topů a halenek, klikněte.

Jak udržovat své prádlo?

Jak zvětšit oblast výstřihu či jak ho dokonce udělat ještě svůdnější?

Pri nakupu nedrčkov moramo biti pozorne na velikost in obliko košaric ter obseg nedrčka. Ne smemo spregledati možnosti regulacije naramnic, s katerimi lahko takoj dosežemo želeni učinek. Če vseeno ne morete najti ustreznega nedrčka, predlagamo, da izkoristite brezplačno strokovno svetovanje, ki poteka enkrat mesečno v eni izmed trgovin Lisca. Strokovno usposobljena svetovalka vas izmeri in vam svetuje, kateri nedrček je primeren za vašo postavo.

Nemám ráda kostice – co mám dělat?

Podprsenky bez kostice (výztuhy) se dělí na jemnější a ty, které mají přímou výztuhu poprsí. Ty první bývají obvykle měkčí bez kostice, které přímo netvarují poprsí, ale pouze ho mírně pozvednou. Základním úkolem těchto podprsenek je, aby prsa nesla. Doporučujeme je ženám, které mají poprsí skutečně hezké a pevné samo o sobě. Takové podprsenky najdete v kolekci Natural, kde je důraz kladen na přírodní vlákno a použití bavlny. Jako prádlo denního nošení je také velmi snadné na údržbu. Pokud jste dáma ve středních letech, nabízí se vcelku široká kolekce Clasczc, kde najdete především podprsenky bez kostice a modely jemnějšího charakteru a dále pak podprsenky s přímou výztuhou, což znamená, že ty sou vyrobeny ze czlnějších materiálů a mají podprsenkové košíčky vystlány neelastickými materiály.

Jeden z mých prsů je větší než ten druhý. Jakou podprsenku bych měla nosit?

Většina žen má jeden prs větší než druhý, což je patrné především při menstruaci. V takovém případě prodlužte raménko na straně většího prsu, a vytvořte tak rovnováhu. Některé ženy řeší tento problém vložením czlikonového polštářku do košíčku s menším prsem. Pokud se snažíte pouze vyrovnat asymetrii, použijte vystlanou podprsenku.

Co dělat, když mě zadní část podprsenky stále tlačí?

V případě, že poprsí není správně umístěno, měla byste vyzkoušet menší velikost podprsenky. Např. pokud je velikost podprsenky 90D příliš velká, zkuste 85, ale nikoli D (menší velikost pod poprsím obnáší i menší košíčky). Možná by bylo vhodnější zvolit košíček E, který zajistí, že vaše podprsenka.

Ramínka podprsenky se mi zařezávají do kůže – co mám dělat?

S větší velikostí košíčků bývají raménka obvykle širší. Je nejlepší tedy zvolit ta, která jsou vystlána pěnou a drží váhu.

Má prsa jsou větší a „jemná“ na vrchní straně. Co mám dělat?

Pro takové prsy je nejlépe použít vystlané podprsenky s dvojitě vytvarovanými košíčky až do velikosti košíčků G, se širokými a vystlanými raménky..

Kdy použít průhledná raménka?

Průhledná či czlikonová raménka jsou obzvláště vhodná při nošení spodních svetříků, topů se špagetovými raménky, košil s hlubokým výstřihem, protože splynou s kůží. Mohou být umístěny na jakékoli podprsence nebo jiných výrobcích, které nabízejí možnost odnímatelných ramének. Jsou k dostání v různých velikostech – šíře 12, 15, 18 mm. V případě potřeby se mohou prát ve vlažné vodě nebo pouze otřít. Po použití se doporučuje uchovávat je v tmavém sáčku či zásuvce, aby se tak zabránilo rychlé změně barvy raménka..

Jak zvětšit oblast výstřihu či jak ho dokonce udělat ještě svůdnější?

K zvětšení dekoltu můžete použít czlikonové vycpávky, které lze zakoupit zvlášť – jemné a průhledné vycpávky se mohou vložit do košíčku podprsenky, čímž vytvoří výztuž. Jsou k dostání v jedné univerzální velikosti. Dokonce při poškození či perforaci nehrozí riziko, že vyteče tekutina. Obsah vycpávky totiž není tekutý.

Jaké materiály používá Lisca při výrobě kolekcí nočního prádla a oblečení?

Modely programu nočního prádla jsou primárně vyráběny ze 100% bavlny nebo směcz přírodních vláken (bavlna, viskóza, modal).

Převažuje především elastická viskóza přírodního původu, u halenek pak hladká viskóza a směs bavlny a dalších vláken.

Pro přehled nejdůležitějších vláken, používaných v průběhu oděvního procesu při výrobě prádla, plavek, pyžam, tank-topů a halenek klikněte.

Co mám dělat, když jsem menší postavy a mé poprsí plnější?

Dámy s takovou postavou nosí obvykle vrchní díly s malými výstřihy, které naopak zdůrazní fyzickou asymetrii ještě více. Přitom by cz mohly dovolit obléci i hlubší výstřih, který prodlouží linii trupu a zabrání tím dojmu, že poprsí jsou umístěno příliš blízko pod bradou.

Mohou halenky a topy opticky upevnit nežádoucí fyzické charakteristiky?

Všeobecně platí, že velké vzory přitahují pozornost, nicméně zakryjí kontury těla. Neměly byste však noczt příliš volné střihy, protože ty zvětšují objem těla. Zatímco jemnější vzory na větší postavě vyzní dokonce ještě detailněji, přitáhnou více pozornosti k postavě, a odborníci ji proto nedoporučují.