Údržba

Ošetřování spodního prádla

Každá žena může mít ze svého dobře padnoucího spodního prádla radost jen tak dlouho, jak dlouho je její prádlo pěkné. Pro zachování tvaru, barev, pružnosti a dalších vlastností prádla by měla přesně dodržovat doporučené postupy ošetřování. Na všitých etiketách každého výrobku jsou uvedeny symboly pro jeho údržbu., které bohužel mnohé ženy přehlíží, nebo na ně neberou při praní ohled. Řiďte se symboly ošetřování.

Nadevšechno údaje všité na etiketách, platí základní pravidlo, že spodní prádlo by se mělo prát ručně. Současný životní styl a nedostatek času nutí zákaznice prát své spodní prádlo v pračce. Abychom zachovali déle pěkný vzhled spodního prádla, je vhodné používat sáček na praní, který ochrání tvar a vzhled prádla

Je důležité nemačkat, neždímat a jinak nekroutit vyztužené podprsenky, protože to může způsobit deformaci košíčků.
Dále je důležité, aby nebyla pračka příliš plná – váha ostatního prádla by mohla podprsenku zdeformovat. Když ji vyndáte z pračky měly byste ji před sušením vytvarovat.

Máte obavy, aby se vaše prádlo neobarvilo?
Tomu můžete lehce předejít, když budete prát bílé a světlé prádlo samostatně, odděleně od prádla barevného. Výrobky tmavších barev mohou obsahovat více barviva a je proto vhodné je nejprve vyprat ručně, a tak odstranit možné přebytečné barvivo.

Obecně je správné prát bílé spodní prádlo v universálním pracím prostředku, zatímco barevné kusy by se měly prát šetrným pracím prostředkem pro jemné prádlo. Nepoužíváme aviváže ani jiné změkčovací prostředky, jelikož snižují pevnost vláken a časem způsobí, že se prádlo povolí, vytahá. Současně aviváže vyplní úzké póry mezi vlákny a znemožní úpletu odvádět vlhkost tak jako na začátku.

Žádné spodní prádlo nepereme při vysoké teplotě (90 °C)! Současné materiály a prací prostředky zaručují dokonalé vyprání i při nižších teplotách.

Po vyprání prádlo zavěsíme a nesušíme na přímém slunci.
Vystavení prádla intenzivním slunečním paprskům může způsobit jeho zažloutnutí. Právě tak je mnohem šetrnější a vhodnější sušit prádlo volně na vzduchu než v sušičce. Většinu modelů není nezbytné, ani se nedoporučuje, po usušení žehlit.

Ošetřování plavky

Opalovací krémy, mořská nebo chlorovaná voda v bazénech – to vše může poškodit vaše plavky. Toto nebezpečí poškození se zvyšuje ještě více ve spojení s působením slunce a horka. Především pruženky a elastomery v materiálu jsou tím nejvíce ohroženy. Proto věnujte pozornost následujícím doporučení, která pomohou prodloužit životnost vašich plavek.

Doporučujeme

  • Perte v ruce. Na konci sezóny doporučujeme vyprat v pračce na 30 °C s použitím jemného pracího přípravku a důkladně vymáchat, aby se z plavek odstranily zbytky krémů, olejů a mořské a chlorované vody, které ničí jemná elastomerická vlákna a mohou způsobit jejich rozklad.
  • Plavky neukládejte, dokud nejsou zcela suché. 
  • Plavky skladujte na vzdušném místě, nikdy ne v plastovém sáčku. 
  • Pevné a vyztužené košíčky perte tak, abyste je nezmačkali. Po uschnutí vložte košíčky jeden do druhého, tak zůstane zachován jejich původní tvar. 
  • Zářivé barvy obvykle ztrácejí vlivem slunečních paprsků na intenzitě. 
  • Zlaté a lesklé potisky mohou po čase ztratit svůj původní lesk. Perte jemně ve větším množství vody. 
  • Mastnoty (olej, krém na opalování, pot) poškozují elastomer, proto věnujte náležitou pozornost pokynům na ošetřování.

Vstupte do světa spodního prádla a plavek

Prozradíme vám tajemství.

Při prvním přihlášení k odběru našich e-novinek obdržíte kupón s 10% slevou, který můžete uplatnit při nákupu v internetovém obchodě.

Registrací nám umožňujete zasílat vám týdenní e-novinky, které vás informují o novinkách a akcích. Nebojte se, vaše osobní údaje uchováváme v bezpečí. Z odběru se také můžete kdykoli odhlásit.

 

Vaše Lisca

PŘIHLÁSIT SE K ODBĚRU E-NOVINKY
© 2023 Lisca. Všechna práva vyhrazena.